| Maestronos a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un router pe care il voi folisi pentru internet wireless pentru telefon. Vreau sa imi cumpar si un cablu din router la pc ca sa am net si la pc. Ma gandeam sa imi iau TPLINK Router 4 Porturi Firewall, DHCP, DMZ host, VPN pass-through, supports PPPoE, Dynamic IP, Static IP, L2TP Internet Access. l-am gasit cu 60 RON. este bun pentru ce vreau sa fac cu el? unde as putea gasi acel cablu de care am vorbit?
PS: pc meu are placa de retea integrata pe placa de baza si am net de la rds-rcs

3 răspunsuri:
| MaDaLiNoSt a răspuns:

Cablul de date il ceri de la rcs-rds.
Este bun la 60 ron.
Dar exista cateva probleme:
-toti vecinii tai o sa stea pe net-ul tau(chiar daca ai parola, exista programe care o afla)
-iti va ingreuna viteza ta de la net pentru pc

| Maestronos explică:

Ingreunarea vitezei de net la pc nu e o problema pentru ca o sa il pornesc doar cand am nevoie de wireless. iar ca sa nu stea vecinii pe netul meu as putea sa imi schimb parola des.

| Maestronos explică:

Este greu sa configurezi bine un router?