| AleXu224 a întrebat:

Saut repede urgent am o problema la pc, deci cand il pornesc porneste foarte greu si porgramele si alea innebunesc pur si simplu si fac CPU vreo 30 fiecare si cand le inchid pcul meu tot merge cu 50 CPU si daca incerc sal opesc mi se face ecranul albastru si im da restart

7 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Dezactiveaza programele inutile care pornesc deodata cu windows-ul. dai start>run scrie msconfig dai enter, dai la startup si debifeaza toate programele de acolo, apoi dai restart si vezi daca mai persista problema.

| AleXu224 explică (pentru Zangetsu):

Da pot sa dezactivez totul sau macar spune-mi messul tau ca sa imi spui ce trebuie lasat pornit

| Zangetsu a răspuns (pentru AleXu224):

Cel mai bine dezactivezi totul.

| AleXu224 explică (pentru Zangetsu):

Am vorbit cu un var de al meu (e expert) si a zis ca e vorba de un virus care sa strecurat printr-un download nu i mai stiu numele da mersi pentru toate :*

Răspuns utilizator avertizat
| veselie a răspuns:

Daca mai scrii odata intrebarea fara greseli, te ajut eu.

| JohannesZu a răspuns:

Incearca sa multi mufa de la SATA de la HDD pe alt slot pe placa de baza. incearca asta!