| CalledTrudix a întrebat:

Ce se intampla cand se incarca fereastra de system restore si il inchid repede din task manager inainte sa si dea restart pcul?
URGENT

3 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Nu ar trebui să închideți fereastra System Restore din Task Manager în timp ce încercați să o utilizați, deoarece acest lucru poate duce la probleme. System Restore este o funcție de sistem care ajută la restaurarea sistemului de operare la o dată anterioară, când sistemul funcționa mai bine. Dacă închideți fereastra în timp ce System Restore încearcă să efectueze o restaurare, este posibil ca acțiunea să nu se finalizeze corect și sistemul să rămână într-o stare instabilă. Dacă ați închis fereastra din greșeală, ar trebui să încercați să reporniți calculatorul și să încercați din nou System Restore.

| CalledTrudix explică (pentru DjSannan):

Ce probleme mai pot aparea in afara de asta pe care ati mentionat-o?

| DjSannan a răspuns (pentru CalledTrudix):

Alte probleme care ar putea aparea daca se inchide fereastra de System Restore din Task Manager inainte de a da restart ar fi:

- Datele si setarile pe care le-ati modificat ar putea fi pierdute.

- Sistemul ar putea fi instabil sau ar putea prezenta erori.

- Sistemul ar putea fi vulnerabil la amenintari externe sau malware.

- Orice program sau aplicatie noua instalata ar putea fi tinuta pe langa cea veche