| ionutVUVUZELA a întrebat:

Stiu ca am mai intrebat asta dar trebuie sa fiu sigur:astazi imi voi lua o memorie ram de 1gb+a mea de 1 gb=2.intrebarea de fapt intrebarile sunt:se poate ca placutele ram sa fie una de la o firma si cealalta de la alta firma si conteaza daca una are frecventa 800 mhz si una mai mare(*socketu e ddr2
hai ca stiti ca dau funda daca e de ajutor

Răspuns Câştigător
| GabYYuLYaN a răspuns:

Nu conteaza daca memoriile sunt de la firme diferite.Frecventele insa conteaza. Daca ai o memorie de 667mhz si una de 800mhz va trebui sa le tii pe amandoua la 667. Daca vrei dual channel incearca sa gasesti o memorie cu proprietati asemantoare celei pe care o ai deja. Bafta!

2 răspunsuri:
| Y2k a răspuns:

Firma nu conteaza dar conteaza frecventa! incearca sa o schimbi pe aia mai mica cu una la fel de 800 MhZ bftwinking

| ionutz_1767 a răspuns:

Cum a zis si "GabYYuLYaN le pui pe amandoua la frecvente egale din bios.
Si dupa nu ai nicio problema.