| Adrain121 a întrebat:

Daca imi cumpar memorie RAM ddr2 1GB conteaza ce frecventa am pe rami deja pusi in PC-ul meu? si daca da de unde pot face rost de acea frecventa pentru ca pe ei nu scrie?

2 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Nu,nu conteaza.Conteaza numai DDR-ul (slotul) adica daca Ram-ul intra in slot va merge sigur. Daca ai PC foarte vechi ai DDR 1, daca este mai nou ai DDR2.Scoate Ram-ul din Pc pe care il ai si fugi cu el la magazin, or sa iti dea ei exact ce cauti.
Te salut,
Adrian!

| soloangel01 a răspuns:

Mda...
Sa stii ca e mare bai daca nu au aceiasi frecventa. Nu lucreaza dual chanel si o sa se 'bata cap in cap', adica nu o sa functioneze bine.
Pe ei sigur scrie daca nu ai dezlipit eticheta aia. Este un cod si in codu ala scrie frecventa, ddr-u si puterea lor sau ceva de genu'. Descarca si instaleaza Cpu-Z si cauta pe acolo. Daca nu te prea pricepi du-te cu placuta la magazin.