| anonim_4396 a întrebat:

TPU, ajutor!
Am doua probleme cu PC!
1.Am avut windows 7 in limba rusa, decurind mi-am schimbat windows 7 in romana, si deci nu inteleg cand instalez vreo joaca, apui pasii de instalatie sunt intr-o limba care nu o inteleg, oare cum pot rezolva problema aceasta? la toate jocurile asa-i.
2.A doua problema este ca mi se deschid din senin file noi in google chrome CU RECLAME! Cum pot rezolva aceasta problema va rog ajutati-ma!
Funda! 1

Răspuns Câştigător
| elvisel a răspuns:

DAca pui windows in limba romana, asta nu inseamna ca toate programele si jocurile for aparea in limba romana(majoritatea sun in engleza excluzand repakurile)iar pentru intrebarea 2, dezinstaleaza toate extensiile din google chrome si descarca un antivirus si fa o scanare. Poti lua avg sau norton

6 răspunsuri:
| Anatol2000 a răspuns (pentru elvisel):

1.da dar imi apare o limba pe care nu o inteleg gen nu e rusa, frangeza, italiana e o limba diferita, cand eram pe windows 7 in rusa nu imi parea pasii de instalatie in aceasta limba, era ori engleza ori rusa si atit
2. n-am nici o extensie, si antivirus avast,
am scanat cu programa Adwcleaner, mi-a aparut niste fisiere le-am sters si parca nu imi mai apar o sa vad pe parcurs!

| elvisel a răspuns (pentru Anatol2000):

1----iti apare cumva?//?:d?big grin? D?>>>?
2---- la google chrome poti sa iti bagi un addblocker pentru toate prostiile de reclame care apar cand dai un click pe un site si ti se deschid 13 laughing

| Anatol2000 a răspuns (pentru elvisel):

1.da ceva de genu
2.da stiu de adblocker
dar mai am o problema cand dau sa instalez un joc imi apare:"numele fi? erului, numele directorului sau sintaxa etichetei volumului este gresita"nustii de ce asa imi apare cand dau sa deschid un setup?

| elvisel a răspuns (pentru Anatol2000):

1..iti trebui cateva fonturi ce nu le ai in pc
si cu problema de eroare imi trebuie exact codul errorii.De exemplu error 0x8007007B

| Anatol2000 a răspuns (pentru elvisel):

1.da cum pot rezolva problema cu fonturile de unde sa le iau?
2.scrie pur si simplu eroare si gata

| elvisel a răspuns (pentru Anatol2000):

Spune-mi ce incerci sa instalezi de iti da limba aia ciudata.
si zi-mi programul/sau jocul la care iti da erroarea asta