| DeathLord93 a întrebat:

Voi ce preferati laptop sau unitate? Si de ce

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Laptopul il prefer. Il car dupa mine pe unde imi doreste inimioara big grin. Cu o unitate pc nu as putea sta lungita in pat, precum stau cu laptopul laughing. Am folosit unitatea pc acum vreo 10 ani, apoi de cand imi luasem primul laptop ma simteam dependenta de el.

| Gonrax a răspuns:

PC, pentru că e mai puternic; laptop-ul are dezavantaje:
-Nu poți schimba piesele și nu-l poți upgrada (un dezavantaj extrem de mare)
-Piesele (și laptop-urile în general) sunt mult mai scumpe și mai puțin performante
-Laptop-urile nu sunt pentru gaming, la un buget mediocru (decât dacă dai peste 4000+ lei, când poți face pc gaming la 2300 lei).
-Pentru a schimba tastatura la laptop, trebuie să-l duci la reparații, și probabil costă 200+ lei (cam degeaba).
Eu oricum sunt obișnuit cu Desktop (:

| DeathLord93 explică (pentru Gonrax):

Exact la asta ma refer chiar daca are ultimele tehnologii in dotare un laptop nu poate fi mai puternic decat un desktop cu aceiasi configuratie

| alexboss2020 a răspuns:

Depinde daca esti la facultate sau asa ceva ia-ti laptop, daca stai acasa PC deoarece este cu mult mai bun decat un laptop laptopurile nu au fost facut pentru jocuri o configuratie pc de 2000 de lei o bate pe una laptop de 5000 lei.

| Mihai0101 a răspuns:

Laptopu il iau unde vreau cu mine 2, 5kg >))