| DeYuS2000 a întrebat:

Vreau sa imi iau jocul official GTA IV, problema este ca nu sunt sigur ca cerintele de sitem ale calculatorului meu sunt bune.Am vazut cerintele de sistem dar am cateva intrebari la processor si video card:
La cerinte minime scrie:
"Processor:Intel Core 2 Duo @ 1.8 GHz/AMD Athlon 64 X2 @ 2. 4GHz"
Processorul meu:Intel(R) Celeron(R) CPU G530 @ 2.40 GHz 2.40 GHz
Video card:"nVidia GeForce 7900 / ATI Radeon X1900"
Iar cardul meu este:ASUS EAH5450 Series (sau in fine asta e placa mea video.)
Am 1GB pe placa video.
Deci ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| IonutskilzZ a răspuns:

Daca dai rezolutia la joc mai mica o sa iti mearga sigur!

| DeYuS2000 explică (pentru IonutskilzZ):

Si o sa mearga sacadat sau o sa mearga bine?
Si inca ceva acolo scrie doar Windows XP/Vista eu am 7 trebuie sa schimb windowsul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeYuS2000):

Merge si pe 7. Nu cred ca o sa sacadeze pe minim, poate doar in unele zone in care e mult de incarcat ( multe efecte simultane, regiune mare etc ).

| IonutskilzZ a răspuns (pentru DeYuS2000):

Nu, o sa iti mearga si pe 7, depinde cati rami ai. Ai procesorul cam mic straight face

| IonutskilzZ a răspuns (pentru DeYuS2000):

Si app vista consuma mai multe resurse ca 7winking

| DeYuS2000 explică (pentru IonutskilzZ):

Am 4GB RAM, ce zici?

| IonutskilzZ a răspuns (pentru DeYuS2000):

Zic bravo laughing o sa iti meargawinking