| Chez0nz a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o unitate şi am găsit un second hand şi am întrebat o pe persoană ce ddr e.
mi a spus ca e ddr2 şi am întrebat o dacă merge sa pun o placa video pe unitate ddr3, şi mi a spus că merge orice fel de placă chiar daca e ddr3 chiar daca e ddr5, ca acum contează ce pci ai... E adevarat? Pot cumpara orice placa cu orice ddr si o potpune in unitate?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Da. memoria de la placa video nu are treaba cu memoria ram

| Chez0nz explică (pentru Zangetsu):

Si nu afecteaza cu nimic? daca ea e ddr2 si pun o placa video ddr5?

| Chez0nz explică (pentru Chez0nz):

Ok, am inteles!