| 123466543 a întrebat:

Zilele trecute a fost o furtuna și a fulgerat pe strada mea, televizorul meu și alte doua s-au ars, iar ps4-ul meu era în priza, dar nu era pornit, acum dacă îl conectez la un televizor bun el pornește, dar televizorul nu îl recunoaște, am schimbat cablul HDMI și e la fel, am făcut o proba si cu Xbox-ul meu și e la fel, ambele console pornesc, dar nu sunt recunoscute de televizor. Vreau sa știu dacă problema e la TV sau la consola și cum as putea sa o repar.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu conteaza daca nu era pornit! Devreme ce era in priza, a fost afectat si el! Tu nu mai poti face nimic, du-l la un service!

| 123466543 explică (pentru lpavel):

M-am gândit și la asta, dar am crezut ca trebuie sa îl duc doar dacă nu se mai aprinde