| anonim_4396 a întrebat:

1)Bună, acum în 2021 mai este problema daca folosesti o agentie de pariuri din lista neagra a ONJN,?
2) Daca am folosit o casa de pariuri din lista neagra a Onjn, dar nu mi-am dat seama am jucat o suma mică de bani(35 lei) și am închis contul risc vreo amenda?
3) în general, Onjn cum identifica jucatorii care joaca la casele de pariuri ilegal?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intotdeauna va fi o problema cand apelezi la case de pariuri ilegale, fiindca risti sa fii prins si sa platesti cu dosar penal.
Este simpla identificarea, dupa datele personale ale celui care are contul de pariuri sau contul bancar, din care face plata catre ei.
Apoi, daca castigi ti se cere o deintificare cu un act de identitate si un cont bancar identic ca nume cu cel al contului de jucator, asa vad calr cine ste persoana care a jucat, daca are varsta legala si daca a folsoit contul lui personal sau alt cont bancar sau credit card furat.
Sunt mii de persoane care au folosit un credit card furat, dar cand au castigat au dat adresa si datele lor reale si asa au fost prinsi.

| Cehoslovacia a răspuns:

Nu risti nimic, in primul rand ei sunt cei trasi la raspundere, nu e datoria ta ca jucator sa stii daca agentia respectiva este curata sau nu, stai linistit ca nu ti se va intampla nimic.
nu stiu cum ii identifica, cel mai probabil dupa datele bancare pe care le-ai introdus sau dupa ip care sunt stochate in istoricul agentiilor sportive si puse la dispozitia organelor responsabile.
de curiozitate la ce agentie ai iucat?