| anonim_4396 a întrebat:

1 Ce partid recomandați?
2 Ce știți despre acel partid?
3 De ce ați alege acel partid?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Dintre partidele actuale parlamentare nu recomand niciun partid. Dintre toate parca USR pare varianta mai buna dintre toate relele dar o sa iau pe rand toate partidele si o sa it zic de ce nu merita niciun gram de incredere din partea nimanui.
PSD-urmasul PCR si FSN, in toate guvernarile sale a tinut Romania in saracie si intr-un sistem in care pilele, cunostiintele si relatiile fac jocul politic in Romania.PSD a marit salariile de fiecare data cand a fost la putere dar nu a investit deloc in niciun domeniu vital(sanatate, infrastructura, educatie sau justitie.
PNL-desi multi ii considerau acum cinci ani cea mai buna alegere cand au ajuns la guvernare s-au comportat la fel ca psdistii, nu au luat o masura concreta care sa ajute economia Romaniei.
Colac peste pupaza acum guverneaza cu PSD.
USR-Singurul partid sa zicem cu care as vota.Desi nici USR nu a rupt gura targului in politica romaneasca, ei sunt singura formatiune care nu au asa de multi oameni corupti, certati cu legea sau tot felul de dubiosi in comparație cu celelalte partide. Oarecum sunt un partid de stanga totusi au principii indreptate spre dezvoltare pe model european si pentru asta ar trebui votati.Dar analizand la rece si USR nu as fi 100% convins sa pun stampila pe USR ca atunci cand au guvernat cu PNL si UDMR ministrii lor in afara de Drula au fost total ineficienti.Si sincer nu au mai facut o opozitie serioasa de mult timp in Parlament.
AUR-un partid care se crede nationalist dar in realitate e un partid de laborator creat de o parte a serviciilor secrete romanesti si finantati de rusi.In mare parte promoveaza un ultraconservatorism religios penibil si fac galagie multa si fara sens fara sa promoveze ceva concret care sa ajute economia romaneasca.
UDMR-un partid care provoaca tensiuni intre romani si etnicii magiari si in mare parte sunt slugile Budapestei.

| anonim_4396 explică (pentru LordCristobal):

Mulțumesc! Chiar am aflat multe. happy Și recunosc că nu am nicio treabă cu politica, nu mă atrage deloc, dar chiar mă bate gândul să mă înscriu într-unul chiar ș-așa șchioapăți cum sunt.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Dacă nu ești pasionat de politică. Dacă nu-ți pasă și nu te interesează de traiul omului de rănd. Nu te băga. Politica nu-i de tine.

| anonim_4396 explică (pentru DeMicUnCălător):

Dar vreau să devin primăriță. happy Dacă tot nu pot pleca din localitatea mea și să văd lumea largă, poate pot face un loc mai bun aici, mi-a intrat în cap de vreo săptămână și nu mi mai iese din cap. laughing

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru anonim_4396):

Îți doresc succes!

| Colocolo a răspuns:

1. Niciunul
2. Nimic
3. Nu agreez politica asa cum se face ea.