| andreimrm a întrebat:

A fost votata legea care impune utilizatorilor de cartele pre-pay sa-si dea datele personale (nume, prenume, cnp) pentru a putea beneficia in continuare de aceste cartele, acelasi lucru si pentru utilizarea retelelor wi-fi publice. Ce parere aveti despre acest lucru?

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Am inteles ca (inca) se afla pe masa Presedintelui...
Numai acolo nu mi-am dat CNP-ul.In rest cam peste tot (banca, medici.)
Unde-i lege nu-i tocmeala.
Va trebui sa ne,, supunem''!

| andreimrm explică (pentru Fatamuntilor):

Totusi m-i se pare un pic cam deplasat, vor sa aiba un control asupra tuturor, si ne incalca dreptul la intimitate, mai au sa ne instaleze camere video in casa, si vom fi ca la Big Brother...

| Hakuouki a răspuns:

Chestia asta incalca in definitiv drepturile omului, ei nu au dreptul asta, insa arunca totul in spatele camatarilor sau interlopilor pe care, cica, ii verifica.