| Mariela_1621 a întrebat:

Daca esti sanctionat pentru tulburarea linistii publice dar fapta s-a petrecut in domiciliul altcuiva si mi s0a cerut si buletinul meu de unde mi sau scris datele personale pentru a intocmi proces verbal cu tot ce trebuie, nume, prenume, adresa atunci amenda va veni la adresa mea sau unde s-a intamplat? va rog urgent

Răspuns Câştigător
| Vanyum a răspuns:

Cu certitudine amenda va deni la tine acasa si vei avea termen de 30 de zile ca sa o platesti daca nu va fi bagata pe impozite...
Iti dau un pont in caz ca nu vrei sa alfe parintii. probabil iti va veni amenda prin posta.eu ti-as sugera sa o iei si sa o ascunzi. si ti-o vor pune ei pe impozite pana la urma.deci na tu sti happy

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei primi procesul verbal de contraventie si instiintarea de plata la domiciliul tau, nu are importanta locul unde ai savarsit fapta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La adresa din buletin.

| Hombre a răspuns:

Daca ai fi comis o infractiune cu automobilul la km 30 pe o sosea oarecare si ai luat amenda, crezi ca amenda se trimete la km 30 sau la domiciliul celui in cauza?

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

La adresa din buletin.

| Dutzulescu a răspuns:

Sper ca n-ai semnat procesul verbal...La tine acasa va veni. sad Sorry.

| Cortex a răspuns:

Vai tu.cand dam chef(eu si prietenii mei)tot timpul fac reclamatie vecini dar pur si simplu 5-10 minute stingem lumina si tacem(cand vine garda) ca nu putem deschide ca avem "materiale ilegale"laughingsi daca ne prind etc. oricum nu ne face nimic daca vede ca nu raspundem, ba chiar i-a dat o amenda unei vecine pe motiv ca i-a chemat degeaba rolling on the floor

| Mara a răspuns:

Pe adresa din buletinul tau, daca amenda e pe numele tau.

daca e pe numele altcuiva amenda, atunci tu nu ai nici o treaba, esti doar un fel de complice la toata treaba aia

| Fluxmetan a răspuns:

Da normal la adresa ta va veni laughing

| Liviu222 a răspuns:

Ce-aveti ma fratilor nu o mai speriati atatalaughing)) O sa vina la casa aluia care a dat petrecerea auzi la ei. nu stiu noi cand am patit-o a venit la mine acasa amenda desi daduse datele un tovarash care statea la capatul celalalt al orasului. Amenda va veni la casa scandalagiului.