| anonim_4396 a întrebat:

-a oprit poliția și mi-a confiscat carnetul. Acu' trebuie iarăși școala de șoferi. Daca o incep in septembrie, o termin până de Crăciun?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista "confiscarea carnetului". Ca sanctiune exista doar suspendarea dreptului de a conduce, pe o perioada de maximum 90 de zile si anularea permisului de conducere, in caz ca esti condamnat penal pentru anumite infractiuni ori l-ai obtinut ilegal.

| sierra1 a răspuns:

"confiscat" - cum vine aia? Făceai contrabandă cu așa ceva?

| TheGentleman a răspuns:

Trebuie să fi făcut ceva foarte nasol, dacă ți-au anulat permisul. Ai drojdit sau ai tras pe nas? rolling on the floor