| AK47 a întrebat:

A sustinut cineva de curand Testul 13 din 15 pentru redobandirea permisului suspendat si reducerea suspendarii la 30 de zile?
Stiu ca daca nu-l iei, ti se mai adauga inca 30 de zile la suspendare, insa am inteles ca poti da de mai multe ori. Daca nu iau prima oara, mi se adauga 30 zile la suspendarea initiala, iar daca il iau a doua oara, toata suspendarea se micsoreaza la 30 de zile.
Este adevarat pana la urma? Ca ai mai multe incercari ca sa iei examenul?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia nu prevede expres o asemenea posibilitate. Daca pici prima data testul va trebui sa faci toata suspendarea, inclusiv cele 30 de zile in plus.