Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 saptamani am fost si am facut poza pentru buletin pentru ca trebuie sa imi expire.maine ar trebui sa ma duc sa il iau, dar azi am pierdut buletinul meu vechi(cel care trebuie sa expire zilele astea). poate sa imi dea buletinul nou fara sa il am pe cel vechi? sa arat doar certificatul de nastere si sa mi iau buletinul nou?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa ti-l dea si le spui ca l-ai pierdut pe cel vechi.

| darrio2007 a răspuns:

Din cate stiu poza pentru buletin o faci atunci cand depui actele la Evidenta Populatiei si trebuie sa il ai si pe cel vechi.Pe care ti-l retine.Ii mai taie si un colt ca sa se stie ca este expirat.Ia vezi nu ti l-a retinut acolo si tu crezi ca l-ai pierdut?

| Alinaga a răspuns (pentru darrio2007):

Nu mi l-a retinut ca inca nu expirase expira pe 20 dar eu l-am facut mai devreme ca plec din tara si sa mi l dea pana plec din tara si mi a zis ca nu mi l retine ca inca nu a expirat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti se pare ca postarea ta are legatura cu Dragoste si sex?

| Alinaga a răspuns (pentru anonim_4396):

Da mi se pare.tie nu?

| Lapusneanu a răspuns:

Nu are nici-o treaba. Eu am spus acolo ca l-am pierdut numai ca sa il pastrez si pe cel vechi. Am dus in schimb o copie.

| împartezâmbete a răspuns:

Nu ai nevoie de cel vechi, dar tinand cont de faptul ca l-ai pierdut, s-ar putea sa platesti amenda, deci nu stiu o sa vezi la politie tu acolo