| Frimu_Lavi_1994 a întrebat:

Acum cateva saptamani am vorbit cu cineva de.pe un site de anunturi sa facem un schimb. Eu i-am trimis coletul dar nu am.primit nimic in schimb pe.motivul ca e nemultumit de produsele mele. I-am spus ok trimite-le inapoi dar nu am primit nimic nici pana azi iar persoana respectiva nu raspunde. Ce as putea sa fac? Mentionez ca am chitanta de la curier poze conversatia cu persoana aceea si contul de facebook.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-i faci plangere penala pentru inselaciune. Ia legatura cu el si spune-i ca daca nu-ti returneaza produsele o sa-i faci plangerea penala.

| Frimu_Lavi_1994 explică (pentru Ioandelasal):

M-am.gandit si la asta dar mi-a spus cineva ca trebuie sa fac dovada ca bunurile imi apartin prin bonuri fiscale dar nu cred ca le mai am.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Frimu_Lavi_1994):

In intrebare ai spus ca ai dovezi ca i-ai trimis bunurile respective. Daca din aceste dovezi rezulta ce anume i-ai trimis nu mai trebuie sa faci dovada cu acte de cumparare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si tu inteligent esti... trebuia sa le trimiti ramburs

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa o reclamatie la politie

| rabbit2014 a răspuns:

Ce nenorociti pai ce adevarenta mai trebuie daca poti sa le arati ca au fost trimise de la tine, mai ai conversatiile? Sau ceva de la posta sa arate ca ai trimis coletul?