| 11mari a întrebat:

Salut mi-am luat o teapa cu unul dupa net.am vb cu el sa facem schimb de telefoane si am trimis prin curier evident ce am vorbit cu el.el a ridicat coletul dar nu mia mai trimis nimica el.nu rasp la tel nici p mess..am adresa lui ce pot face? deja a trecut 4 zile dau funda?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai datele lui, respectiv numele, prenumele si adresa de domiciliu, poti sa-i faci plangere penala pentru inselaciune.
Inainte de asta incearca sa rezolvi amiabil problema, vorbeste cu el la telefon si spune-i ce intentionezi sa faci.

| AndreeeexD a răspuns:

Daca ai adresa lui, de ce nu ii faci o vizita?
Totusi sa il dai la politie ca apoi politia ii va trimite scrisori pana ajunge la el si cred ca va primi o amenda ursuratoare.