| anonim_4396 a întrebat:

Ai voie sa mergi pe trotuar cu un atv de 125cc?

15 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai pe trotuar n-ai voie sa mergi nici cu biţiclu ce sa mai zici de atv?

| ProjectJackpot a răspuns:

Normal. Ai voie si cu masina si cu avionul cu reactie, no problem.

| kaTTsu a răspuns:

Dude, nici cu bicicleta nu ai voie, o iei pe sosea, si eu eram panicat cu bicicleta la inceput cand plecam cu tovarasii si in spatele meu era ditamai autobuzu fix in mijlocul strazi plina cu masini, iti dai seama iti pastrezi calmul si bagi la pedale.

| 0rlando a răspuns:

Nu ai voie să mergi cu nimic pe trotuar, în afară de încălțăminte, role și bicicletă acolo unde există pistă amenajată.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trotuarele sint create exclusiv pentru pietoni.

| rutanklan a răspuns:

Nu!

| mat31new a răspuns:

Normal frate, face parte din strada.

| Flav a răspuns (pentru mat31new):

Fraticulitica, strada inseamna partea carosabila, pe care circula (auto)vehicule. Atv-ul are motor? Atunci mars pe strada!

| mat31new a răspuns (pentru Flav):

Si eu ce am zis? am zis ca trotoarul face parte din strada si tu ma trimiti pe strada, care e inteligentu?

| Marct a răspuns:

Nu

| monamonkey a răspuns:

Veci! Esti un cocalar!

| ofhjkoihusnhf a răspuns:

Nu.

| eejke a răspuns:

Pe trotuar nu.

| sorelaaa a răspuns:

Normal ca nu.

| Toni96 a răspuns:

Pana anul asta daca aveai 16 ani iti luai un atestat de la politie si puteai sa conduci atv sau scuter cu motor de 49cc. Anul asta s-a schimbat legea si nu poti merge cu ele decat cu permis categoria A, nu mai conteaza ce motor au. Si nu poti merge in nici un caz pe trotuar!