| Chisti666 a întrebat:

Pot merge fara permis cu un atv/cross de 125cc pe trotuar și fara sa pățesc ceva daca ma vede politia?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti circula legal fara permis de conducere corespunzator, respectiv B1 pentru ATV si A1 pentru motocicleta, fapta ar constitui infractiune. De altfel nu poti circula cu acestea nici pe trotuar si mai trebuie indeplinite si alte conditii: inmatriculare, ITP si asigurare RCA.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fara permis si pe trotuar?! Doamne fereste! Doua greseli intr-una. Nici cu bicicleta nu-i voie pe trotuar dar cu ATV! Documenteaza-te: http://bit.ly/2vhku0Z

| Violleta2022 a răspuns:

Nu pot sofa nimci pana nu ai implinit 16 ani si ai luat permis de sofat.
Poti fii arestata si ti se face dosar penal imediat. pedeapsa este inschisoarea in puscarie sau cu suspendare, in folosul cumunitatii, depinzand de judecator.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu Atv pe trotuar? Serios? Direct un dosar penal te asteapta.