| ALEXICAmarketing a întrebat:

Ajunge Dragnea premier sau presedinte?

22 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca ar putea ajunge premier, ceva mai tarziu, dar presedinte nu cred ca va ajunge, nici in viitorul apropiat si nici in cel mai indepartat.

| vocea a răspuns:

Stimate utilizator nu cred ca Dragnea va ajunge presedinte si nici premier fiindca deja are o propunere

| anonim_4396 a răspuns (pentru vocea):

Ce propunere? Stii tu ceva ce noi nu stim?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Premier, momentan nu, in viitor, eu zic ca e foarte probabil. Presedinte, ramane de vazut, dar nu e imposibil.

| gigite a răspuns:

Fata de primul dosar condamnat definitiv! urmeaza al II lea beton

rechizitoriu! media-146884340845219900.pdf

| anonim_4396 a răspuns (pentru gigite):

Cel putin 4 ani are imunitate.

| Adbbmsh a răspuns:

Total de acord cu Ioandelasal! (Y)
nu este lumea atat de realista incat sa vizeze un presedinte cu initiativa.

| Edisor27 a răspuns:

Salut, nu prea cred ca vs ajunge nici premier dar nici presedinte

| ALEXICAmarketing explică:

Esti psd-ist?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Nu simpatizez cu niciun partid.

| UnderPressure a răspuns:

1, Daca parlamentul modifica legea 90/2001 articolul 2, Dragnea poate sa ajunga premier.
2. Daca Iohannis este suspendat de parlament, iar Tariceanu refuza sub diverse motive sa preia atributiile de presedinte interimar, aceasta functie revine lui Dragnea, numarul 3 in stat, deci poate sa ajunga presedinte interimar.
3. Dupa dezastrul Ciolos trendul populatiei s-a deplasat spre stanga iar daca guvernarea psd alde va fi una mai buna decat a tehnocratilor, este posibil ca Dragnea sa devina presedinte ales, in cazul in care va candida.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnderPressure):

Si mai mult ca sigur, daca Iohannis va fi suspendat, va fi si demis.

| Richard01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Demis?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Richard01):

Evident, crezi ca poporul il mai vrea?

| Richard01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poporul crede pe cel care joaca mai bine teatru.Nu vreau sa ma cert cu tine, dar si cei de la PSD trebuiau sa fie mai serios, insa cei de la PSD urmaresc sa il dea jos pe presedinte in loc sa se gandeasca la tara.

| Richard01 a răspuns:

Nu va ajunge.E un hoț si sa nu uităm ca astia ne-au furat tara de la Iliescu in sus.Foarte bine a facut presedintele ca a refuzat propunerea,nu poti pune o femeie maritata cu un sirian,nu avem de unde sa stim ce facea,daca aducea sirieni, refugiati in tara, daca spunea rusilor, sirenilor intrarile secrete din tara, etc. Faptul asta arata cat gandesc cei de la PSD.Imi pare rau daca esti cu PSD, dar asta e adevarul, ne fura tara in continuare, si in plus mai joaca si teatru, ca sa iasa cu bine din situatie. Oricum cei care nu au mers la vot in 12 dec, au fost toti Psdistii din tara si fosti comunisti. Tara asta nu va merge bine pana nu va cădea partidul ăsta corupt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Richard01):

Vorbesti NUMAI prostii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Richard01):

Uite ce spune Constitutia Romaniei:
(1) Preşedintele României reprezintă statul român şi este garantul independenţei naţionale, al unităţii şi al integrităţii teritoriale a ţării.
(2) Preşedintele României veghează la respectarea Constituţiei şi la buna funcţionare a autorităţilor publice. În acest scop, Preşedintele exercită funcţia de mediere între puterile statului, precum şi între stat şi societate.

(1) Preşedintele României desemnează un candidat pentru funcţia de prim-ministru, în urma consultării partidului care are majoritatea absolută în Parlament ori, dacă nu există o asemenea majoritate, a partidelor reprezentate în Parlament

| anonim_4396 a răspuns (pentru Richard01):

Si inca ceva, intrari secrete in tara?laughing))))))

| Richard01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da mai intelectualule, nu-mi spune mie de Constitutia Romaniei, ca o stie tot poporul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Richard01):

Ai scris un text lipsit de sens, doar minciuni, trezeste-te la adevar. Inca astept sa-mi raspunzi referitor la intrarile secrete din tara.

| Richard01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lipsit de sens esti tu, cum te crezi in corupti...esti un naiv