| contygos a întrebat:

Ce parere aveti despre premier, dar despre presedinte?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Sincer imi este scarba de amandoi. de faptul ca sunt atat de indiferenti si aroganti fata de Romania, o tara frumoasa, bogata, interesanta dar condusa de niste nemernici comunisti.

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Domnilor cand a fost Iliescu la putere toata lumea a srit pe el cu venirea minerilor, piata universitatii, pentru ca i-a facut golani pe cei din piata universitatii.Cand a venit Constantinescu la fel toti au sarit pe el, ca nu a facut nimic si cate si mai cate. Acum e Basescu e normal ca toata lumea sa il atace pentru ca e criza si ia unele masuri care nu ne convin. Eu nu sunt nici un simpatizant al nimanui, dar toti cei care vin la guvernare vor da multe decizii care noua romanilor nu ne va conveni niciodata. Dar acum va intreb, voi la viitoarele alegeri presidentiale pe cine vreti sa alegeti?

April
| April a răspuns:

Nu stiu de ce am inteles eu ca ne ceri o parere nu o atitudine. Am sa raspund deci ca, in lumea pestrita a politicienilor nostri unde gasesti ticalosi cinici ca Iliescu, prosti tupeisti ca Vanghelie, prostanaci zanatici ca Geoana sau mediocri ce-si dau importanta ca Antonescu, premierul mi se pare un om cu bune intentii dar cu personalitate intimidata, cam nesigura, iar presedintele o persoana care vrea cu tot dinadinsul sa schimbe in bine multe lucruri cu toate ca atat de greu se misca la noi toate.De va fi reales, multe va face Basescu...In opinia mea e singura speranta...chiar daca unii se lasa sedusi de bascaliile lui Oprescu...

| alexdop21 a răspuns:

E un subiect destul de controversat. Ideea e ca asa s-a intamplat la fiecare mandat al fiecarui presedinte al romaniei. Si asta mai ales inaintea campaniei electorale. Nu spun, base nu e cel mai bun presedinte, iar boc cel mai stralucit premier, dar o mare parte din ce auzi la tv, citesti prin ziare, sau auzi de la lume nu sunt nimic altceva decat contracampanie electorala, ca sa intelegi mai bine, se spun tot felul de prostii despre actualul presedinte, pentru ca lumea sa nu-l mai voteze... Aminteste-ti de nea Nelu Iliescu, la sfarsitul primul mandat oficial, aparusera tot felul de vzonuri despre el, unele adevarate, altele partial adevarate, altele fara pic de adevar in ele. In schimb la sf celui de-al doilea mandat, nimeni nu l-a mai bagat in seama. Asa ca intrebarile astea or sa fie la nesfarsit, atata timp cat o sa fim un stat democratic, nu comunist, monarhic si asa mai departe.

| MM a răspuns:

Sunt extraordinari. Mai mult ordinari decat extra...

| BUBULINA a răspuns:

Sila
scarbaaaaaaaa

| Pho3nix a răspuns:

O parere extraordianara, mega-extra, senzational de proasta.laughing
Ar trebuii schimbati cat mai repede.happy

| MissCamelia a răspuns:

Sunt curioasa dintre cei care raspund la intrebare, cati au drept de vot...base e un mitocan, boc o marioneta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 dobitoci care nu stiu sa conduca o tara.