| Anomim2025 a întrebat:

Cum credeți că va arăta România cu Liviu Dragnea premier?

Răspuns Câştigător
| 6Anonim9 a răspuns:

Inseamna ca nu esti la zi cu toate informatiile. Preamaritul Liviu Dragnea a spus: "In constitutie scrie foarte clar ca orice cetatean major, are dreptul de a alege si de a fi ales in orice functie". Sa nu cumva sa-i iesi din cuvant Dumnezeului pensionarilor, al semi-agramatilor, al tiganilor, al hotilor si al penalilor!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum a aratat Romania condusa de partide de dreapta timp de 14 ani?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Intai sa dam legea defaimarii si o sa fie bine.

| untu a răspuns:

Cred cu ajutorul lui Dumnezeu, Romania va arata mai bine cu o noua fata! PSD-ul a devenit un partid de stanga!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum a aratat si pana acum, tu chiar crezi ca alegerile aduc vreo schimbare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legea 90/2001 spune că din Guvern nu poate face parte o persoană care are o condamnare penală, în urma unei sentințe definitive. Conform legii privind funcționarea Guvernului României, din executiv pot face parte doar persoanele care îndeplinesc cumulativ următoarele condiții: au numai cetăţenia română şi domiciliul în ţară, se bucură de exerciţiul drepturilor electorale, nu au suferit condamnări penale şi nu se găsesc în incompatibilitate.

| 6Anonim9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca nu esti la zi cu toate informatiile. Preamaritul Liviu Dragnea a spus: "In constitutie scrie foarte clar ca orice cetatean major, are dreptul de a alege si de a fi ales in orice functie". Sa nu cumva sa-i iesi din cuvant Dumnezeului pensionarilor, al semi-agramatilor, al tiganilor, al hotilor si al penalilor!

| AdrianaBacescu a răspuns:

Foarte rau.

| Roxin a răspuns:

Care Romanie? O sa mai existe?

| Caood a răspuns:

Nu cred ca se schimba ceva

| obrejageorge a răspuns:

Aici la PSD, suntem siguri ca va fi mai bine decat cu tampitu ala de Ciolos! IN special cu oameni de caracter, ca domnul Tariceanu! Traiasca PSD, traiasca ALDE, traiasca Romania romanilor! Jos Basescu!