| dan201029 a întrebat:

AJUTOR! Am sunat la 112 din greseala cand am dat luminozitatea mica la telefon insoare si am apasat din greseala pe nu stiu ce combinatie de butoane si s-a auzit o alarma, apoi imi arata ca am sunat la 112 si nu stiu daca a raspuns. Mi s-a mai intimplat asta odata cu telefon mai vechi dar am apucat sa inchid pana sa raspunda operatorul. Primesc amenda?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai sunat din greseala nu te amendeaza.

| dan201029 explică (pentru Ioandelasal):

Deci daca vin la mine la usa pot sa le explic ca a fost o greseala?

| Sophieka a răspuns (pentru dan201029):

Da...Dar 112 te suna inapoi. Cel putin pe mine m-au sunat mereu inapoi cand nu mi-au raspuns la timp cand am avut nevoie (si e crunt sa ai un necaz si sa nu ti se raspunda la apel)... Daca te suna tu le raspunzi si le explici greseala.

| Ioandelasal a răspuns (pentru dan201029):

Nu vin la usa, eventual te resuna.
Daca nu au facut-o inseamna ca nu au primit sau nu au bagat in seama apelul tau, posibil fiindca ai inchis imediat.

| dan201029 explică (pentru Sophieka):

Nu mau sunat înapoi, și nu am auzit "ce urgenta aveți" dar arata ca au raspuns, deci sigur am inchis cand a răspuns adica se pune ca greseala pentru ca prima data am apucat sa inchid.