| LeoLeoLeoo a întrebat:

Ajutor,mi.am pierdut certificatul de nastere atat copia cat si fotocopia duplicatul acela!

Spuneti-mi ce pot face,daca mai este vreo solutie sa.mi pot face alt certificat!

Urgent, va rog din suflet!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti solicita, de la Starea civila a localitatii tale, un duplicat al certificatului de nastere.

| alessia5158 a răspuns:

In caz de pierdere, poti solicita eliberarea unui nou certificat la primaria localitatii in care te-ai nascut.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi solicita un DUPLICAT după Certificatul de naştere!
Cererea se depune la Serviciul de Stare Civilă la care a fost înregistrată naşterea şi care a eliberat Certificatul de Naştere ( iniţial )!

Vezi informaţii ( procedura şi actele necesare ) la linkul :
http://www.dlep-iasi.ro/......29--2.html

Toate cele bune!

| Atacator007 a răspuns:

In localitatea ta se pastreaza arhiva tuturor datelor, iti poti face o copie.