| angelicabella24 a întrebat:

Ajutor TPU,deci am mare nevoi de ajutorul vostru,cineva ma tot suna de cateva zile incoace de pe numar necunoscut si nu ma lasa in pace,cand raspund la telefon nu zice nimic,iar eu ii spun ca nu are ce sa obtina daca ma suna intr-un-a si inchid,dar problema nu e asta ca daca imi spune ceva la telefon sau nu,ci faptul ca si noaptea ma suna pe numarul meu si al mamei si nu stiu de unde ne are numerele de telefon,stiu ca unii ar spune sa ne punem noaptea telefonul pe silentios dar este chiar grav,pe mine ma suna si la scoala,pe mama o suna la serviciu,si am fost la politie,dar dupa cum stiti ca este politia din Romania,nu ne-au luat in serios si au spus sa ne rezolvam problema, ceea ce a suparat-o rau pe mama, si faza e ca mi-am schimbat de 3 ori cartela si numarul la fel a facut si mama,dar aceasta persoana,nici nu stiu cine este,precizez faptul ca nici un colg,prietena,sau vecin nu ne stie numerele de telefon,dar totusi aceasta persoana reuseste sa le afle de fiecare data, dar noi avem mare grija la cine dam numerelke de telefon, cred ca aceasta persoana este si aceeasi care mi-a spart vara asta facebookul de 5 ori si a injurat pe toata lumea,chiar nu stiu cine ar putea fi,in plus pe facebook, de pe numele meu a injurat in special rudele si cei mai buni prieteni! de unde ii cunoastea? am mare nevoie sa imi spuneti cui sa ma adresez si cum sa aflu cine ma suna de pe necunoscut, ca 2 colege de-ale mele pot vedea cine le suna de pe necunoscut! va rog sa ma ajutat-i!sad

Răspuns Câştigător
| Yasmin875 a răspuns:

Daca nu raspundeai DELOC PUN PARIU CA NU TE MAI SUNA.Eu cred ca este un puscarias.NU MAI RASPUNDE LA NECUNOSCUTI!

3 răspunsuri:
| sobolanu40 a răspuns:

In primul rand da de veste la politie, si in al doilea rand poti sa blochezi din centrala sa nu te mai poata suna nici un numar ascuns. procedeaza cum am spus si ai sa vezi plus ca poti da comada la factura si ai sa vezi nr respectiv mai exista ometoda care nu stiu daca mai este utilizabila era un serviciu de la romtelecom, puteai afla orice nr care te suna cu privat,. si la faza cu fbu exista un program care sparge automat conturile... solutie pentru asta schimba-ti adresa de email si fa-ti un cont nou cu noua adresa.

| Alex_Alexandru_1994 a răspuns:

Uite aici http://www.videotutorial.ro/? p=7440 asta te va ajuta cu nr ascuns cat depre facebook nu stiu ce sfat sa-ti dau.

| CristinaaH a răspuns:

OMG si la mine e la fel.Ma suna un handicapat cu Nr privat si da numai bip-uri straight face. Sunt niste obsedati care nu au ce face.La tine e bine ca nu suna si inchide.Ameninta-l ca te duci la politie sau ceva de genuwinking....cat despre facebook nu stiu ce sa zic.Schimbati adresa de mail si parola si gata