| Ingognito a întrebat:

Am 17 ani si as vrea si eu sa ma angajez la vara, cand ma angajez ce trebuie sa semnez sau o sa lucrez la negru?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa fie legal va trebui sa inchei un contract individual de munca pe perioada temporara (vacanta de vara), banuiesc ca vrei sa te angajezi numai pe timpul vacantei.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa lucrezi legal trebuie sa semnezi un contract individual de munca pe perioada nedeterminata.
In acest "contract" iti vor fi prezentate responsabiliatile si drepturile de care beneficiezi.
Spor!