| Radu_State_1958 a întrebat:

Am 37 ani vechime in munca, la ce etate ma pot pensiona?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru limita de varsta te poti pensiona la 65 de ani, cu exceptia cazului ca ai lucrat in conditii deosebite sau speciale de munca, atunci te poti pensiona si la 60 de ani.
Tot de la 60 de ani poti obtine pensie anticipata partiala doar ca se scade cate 0, 75% pentru fiecare luna pe care o mai ai pana la 65 de ani.

| greyhound a răspuns:

Din ce stiu nu se mai tine cont de vechime decat in cazul in care lucrezi in vreun domeniu mai special
varsta de pensionare 65 ani

| GrigorieMas a răspuns:

Te poti pensiona chiar si maine, depinde ce fel de pesionare doresti. Posibilitati exista.