| Radu_State_1958 a întrebat:

Am 37 ani vechime in munca, la ce etate ma pot pensiona

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la cealalta intrebare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te poti pensiona anticipat dar pierzi din pensie. Pentru pensionare definitiva uite aici: http://www.pensiineamt.ro/Prestatii/Pensii/Varste-de-pensionare
Cum nu ai varsta (din ID vad ca ai abia 54-55 ani si apropo eu am cu 2 ani mai mult) nu te poti pensiona de cat la 65 de ani si asta daca nu se schimba legea. Daca ai vrea sa te pensionezi maine ar trebui sa ai 64 si 6 luni, 34 ani vechime stagiu complet sau 14 ani stagiu minim.

| darrio2007 a răspuns:

La 65.Pensie de limita de varsta.

| VIPSn1p3R a răspuns:

La 50-55 de ani la femei si la 55-60 la barbati acum depinde cum vrei sa te pensionezi pe caz de boala sau de batranete (scuze nu am vrut sa te fac batran)