| numesiprenume0 a întrebat:

Am 6 luni lucrate la o firma, iar după acestea am plecat prin transfer la o alta la care lucrez de 2 luni... Pot intra in concediu medical daca sunt in perioada de proba? Daca da, atunci când voi reveni la munca voi continua 1 luna în perioada de proba sau in cazul in care decid sa plec sau sunt dat afara trebuie sa stau in preaviz? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Devreme ce te-ai trasferat la acea firma legal poti intra in concediu medical dar nu vei fi privit cu ochi buni! Apoi cand te intorci continui perioada de proba, cea din concediul medical nu se pune ca proba!