| George199999 a întrebat:

Am avut un accident, am dat peste o persoana și a decedat(a derapat masina) am permisul de 8 luni. M-a incadrat la omor din culpa și vatamare corporala(a mea, am fost rănit grav) Permisul încă îl am, a trecut 3 luni, procesul nu a inceput, politia nu a venit să îmi ia declaratie. La ce să mă aștept?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand la dosar si proces penal, in rest ce o sa hotarasca instanta de judecata. De asemenea o sa-ti fie anulat si permisul de conducere, daca vei fi condamnat.

| darrio2007 a răspuns:

Te astepti la proces.

| Violleta2022 a răspuns:

Te poti astepta la doar penal pentru omor din culpa si proces cu condamnare!