| Cristian_Olteanu_1997 a întrebat:

Am avut un accident rutier soldat cu o victima(vatamare corporla(a nu se confunda cu vatamare corporala din culpa) m-am impacat cu victima si a dat declaratie ca nu solicita calea juridica si ca nu are nicio pretentie...pe cat imi va fi suspendat permisul? (am avut alte ocupati in timpul condusului, am trecut pe sensul opus si am acrosat )

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti va fi suspendat dreptul de a conduce pe o perioada de 90 de zile.

| AdrianLvs a răspuns (pentru Ioandelasal):

Bravo Ioandelasal! Ma bucur ca dai si raspunsuri scurte si la obiect, nu doar copy paste

| Ioandelasal a răspuns (pentru AdrianLvs):

Vad ca nici tu, la fel ca si altii, nu intelegi de ce citez prevederile legale.
In principal o fac pentru ca utilizatorul care a intrebat sa stie ca raspunsul nu este din burta, cum o fac destui, este conform prevederilor legale si sa poata accesa actul normativ indicat ca sa se convinga singur.

| AdrianLvs a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ok,doar am zis si eu..si nu neaparat din burta, dar spuneam ca daca ai spune mai pe scurt ce aveai de spus, ai fi cel mai bun utilizator de la sectiunea Legislatie\informatii utilitare.