| Lazu_Elena_1989 a întrebat:

Am cumpărat o motocicletă cu actele totul in regulă. Este nevoie obligatorie de procură?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este nevoie sa o inmatriculezi pe numele tau, daca vrei sa circuli in mod legal cu ea pe drumurile publice. Inmatricularea trebuie facuta in termen de 30 zile de la cumparare. Pana atunci poti circula legal, daca ai permis de conducere corespunzator, nu ai nevoie de altceva, daca a fost inmatriculata pe numele vanzatorului.