| Dragonu249866669 a întrebat:

Am dat o teapa pe facbeook. I-am zis ca ii dau 7 pagini +70k de likes cu 9 milioane! Mi-a pus banii la posta si nu i-am dat paginiile ca nu le-am avut! Aveam doar nevoie de bani rapid. Ce poate sa-mi faca politia? A zis ca s-a dus la politie si a facut plangere penala. Si a vorbit cu avocatii si etc. Va rog imi spuneti? Este ceva foarte serios... N-am mai facut asa ceva. este posibil sa primesc amenda ca a fost prima data? Un avertisment? Sau ma duce la inchisoare? Am 15 ani. Peste 3 luni fac 16.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa-ti faca plangere penala pentru inselaciune si sa se ia o masura educativa cu sau fara privare de libertate, dar numai daca se constata ca ai savarsit fapta cu discernamant.

| JohnnyBi a răspuns:

Inselaciune. este in codul penal prevazuta. mai pe scurt, ai dat de dracu. si doar pentru 900 ron laughing. poate asa te astamperi rolling on the floor

| PedoBarbie a răspuns:

Mititica. Succes!

| Lisa01 a răspuns:

Parintii tai o sa raspunda pentru ca esti minor...e foarte grav ce ai facut si mai bine ai recunoaste tu si ai inapoia banii decat sa iti bagi parintii in bucluc.

| SpikeSpigel a răspuns:

Parintii tai pot face inchisoare.

| JohnnyBi a răspuns (pentru SpikeSpigel):

Ce treaba au parintii? ce e civil sa fie raspunderea unei persoane pentru faptele altora? EL face puscarie. ca face si 16 ani laughing. scoala de corectie sau institut specializat pana la 16, si pe urma distractia totala

Răspuns utilizator avertizat
| Dragonu249866669 explică:

Si cat as sta la scoala de corectie?