| amazonul11 a întrebat:

Am extras niște bani de pe diferite siteuri de pariuri sportive.
După câteva zile mi-au fost extrași din cont tot către acele siteuri.
Acum am balanța pe minus cu banii respectivi ca "nota contabila individuala", ce pot face?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de cum ai extras banii de pe acele site-uri. Daca nu știm, nu putem să te ajutam.
De regulă, e necesar să vorbesti cu un consultant al băncii unde ai contul.

| amazonul11 explică (pentru cristi202):

I am extras prin card, prin aceeași metoda de depunere, am mai extras in trecut și a fost totul Ok, acum nu știu ce se întâmpla, e culmea sa dispară banii chiar așa!

| cristi202 a răspuns (pentru amazonul11):

Bani cistigati la pariuri? Daca da, e suspecta treaba. Cineva are acces la contul tau. Trebuie neapărat să anunți banca, înseamnă că au o breșă de securitate. Asta daca nu ai accesat tu vreun link suspect, sau ți-ai pus date sensibile cine știe pe unde

| amazonul11 explică (pentru cristi202):

Am foarte mare grija pe unde umblu, toate tranzacțiile trebuie acceptate de mine pe aplicație cu face id, nu ar putea transmite bani odata ce contul meu era pe zero(ii transferasem pe alte conturi le cei câștigați) plus ca tranzacțiile au toate ca Reference site urile respective, e ceva de la banca, ori trebuie sa ma duc sa i justific cumva poate e ceva securitate ca am avut ceva tranzacții, o sa sun mâine ma banca, de luat nu au cum sa mii ia așa aiurea

| cristi202 a răspuns (pentru amazonul11):

Asta e, doar la banca afli răspunsul.

| Alex272714 a răspuns:

Frate fix asta am observat si eu in drum ce mergeam spre un supermarket. le am scris prin live chat si abia cred ca a inteles o doamna si mi-a spus ca in 1-5 zile imi intra banii la loc pe card. eu aveam 124, acum mai am 64. daca ai rezolvat cumva, ajuta ma si pe mine te rog frumos!

| Alex272714 a răspuns:

Salut! Am revenit cu raspunsul. Am contactat banca si a spus ca a fost o eroare de la Unib-e-t (pe siteul ala am pariat eu) si ca mi au bagat 120 de lei in loc de 60 cand am retras.