| 3gs a întrebat:

Am facut permis port arma neletala si cand am fost la politie m-o intrebat daca vreau cu bile cauiuc sau aer comprimat si am zis bile si m-am razganditit si as face pe aer comprimat permisul este pentru toate tipurile de arme neletale sau se specifica doar pentru ce tip?

Răspuns Câştigător
| iKronstadt a răspuns:

Nu poți face schimbare. Dar poți obține un alt permis, pentru tipul de armă pe care îl dorești.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa cate stiu atat cea cu bile metalice cat si cea cu bile de cauciuc sunt cu aer comprimat. In permis se specifica cu ce bile este arma. Numai bine!

| 3gs explică (pentru Ioandelasal):

Asta ma gandeam si eu atunci pentru ce am scris gloante cauciuc numai cand merg sa numi dea ceva sa nu pot cumpara doar cu bile de cauciuc daca pot sa cumpar orice arma cu aer comprimat e ok eu din cate cred cand faci permis poti cumpara orice arma neletala cu bile sau aer dupa ce o cumperi mergi la politie sa o inregistrezi sau cum e

| iKronstadt a răspuns:

Http://www.politiaromana.ro/text_lege_arme.htm
Ce te interesează, poți afla începând cu articolul 58.
Spune-mi pentru ce dorești să achiziționezi o armă neletală, și îți voi da explicațiile de rigoare :)

| 3gs explică (pentru iKronstadt):

Eu am mers sa-mi fac pentru pusca aer comprimat si eram cu un biatat cand am mers sa depun dosaru ala m-a intrebat ce vreau aer comprimat sau bile cauciuc si eu am zis bile cauciuc din ce cauza ca el m-a intrebat inainte pentruc e vreau si am zis ca sunt caini in zona si macar sai speriu ca ma tot musca si cum era sa schimb dupa sa zic ca vreau alice de asta intreb cum se poate face schimbare daca nu asta e cumpar pistol fac si pentru aer comprimat dupa achizitionarea lui