| Jjbhhg a întrebat:

Am facut profesionala domeniu constructii si continui seralul sa pot da bacul, dar vreau sa merg la politie si la politia locala mi-ar placea.Am ceva sanse sa intru dupa ce iau bacul, ce ziceti fiindca nu am facut un liceu sportiv? Trebuie sa ma transfer la alt liceu, seral ma refer?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La politia reala (MAI) se intra in baza BAC-ului + probele lor de admitere.
La politia locala, adica paznicii aia comunali, habar n-am cum se intra, probabil dai proba de prasit, ori te intreaba pe sarite din tabla inmultirii.

| Andrei200202 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Vezi ca paznicii comunali au salarii mai mari decât cei de la MAI laughing)

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Andrei200202):

Poate in comunele aflate sub ciuma rosie. La mine la primarie sunt salarii mici...

| ancaval a răspuns:

Dacă ai bacul poți merge la orice facultate!