| Alinutza_6937 a întrebat:

Am fost "angajata", daca pot spune asa la o firma, dar e impropriu spus pentru ca ieri m-au chemat sa depun actele si abia pe 2 Mai, sa vin sa semnez contractul de munca. Intrebarea mea este aceasta: este normal sa semnez contractul in alta zi decat cea in care am depus actele?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contractul poate fi semnat oricand, inainte de a incepe lucrul, indiferent cand ai depus actele necesare, oricum nu putea fi intocmit si semnat inainte de depunerea actelor, acestea demonstreaza ca indeplinesti conditiile necesare, cel putin studii, pregatire profesionala si ca esti apta de munca. Numai bine!

| iKronstadt a răspuns:

big grin
Prima dată, trebuie să se concretizeze dosarul de personal, cu toate actele necesare angajării, apoi urmează semnăturile de rigoare. Până atunci lucrezi ILEGAL!