| stilfersanvito a întrebat:

Am fost prins baut la volan... mi-a iesit 1, 15 respectiv 1 la mie in sange.
Mai am o condamnare cu suspendare din 2009 pentru furt calificat(3 ani pe 5 ani).
Am fost la parchet de unde mi s-a zis ca o sa ajung la tribunal si sa astept o citatie, insa eu trebuie sa parasesc tara.
Va multumesc

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si care-i intrebarea?
Daca parasesti tara te vor condamna in lipsa si vor merge spre pedeapsa maxima, care este de 5 ani. La aceasta se va adauga si cealalta pedeapsa si poate un spor, tinand seama ca esti recidivist.
Prezinta-te la proces, recunoaste fapta si o sa scapi cu jumatate de pedeapsa, asa ca n-o sa ai asa mult de executat.

| Vizitiul a răspuns:

Daca parasesti tara, o sa revii pe moca inapoi. Te aduc gaborii cu forta! N-ai cum sa parasesti tara atata timp cat fapta matale e considerata penala. Cum sa ai 1 la mie ma, la volan? Mai lipea 1 si conduceai in coma. Stai dracu' in tara si roaga-te la d-zeu sau la papucii de casa, sa nu te afunde astia la zdup. Mai inainte de-a parasi tara, gandeste-te ca libertatea intentioneaza sa divorteze.

| Vizitiul a răspuns:

Daca parasesti tara, o sa revii pe moca inapoi. Te aduc gaborii cu forta! N-ai cum sa parasesti tara atata timp cat fapta matale e considerata penala. Cum sa ai 1 la mie ma, la volan? Mai lipea 1 si conduceai in coma. Stai dracu' in tara si roaga-te la d-zeu sau la papucii de casa, sa nu te afunde astia la zdup. Mai inainte de-a parasi tara, gandeste-te ca libertatea intentioneaza sa divorteze (ai antecedente).

| hideaway a răspuns:

Drum bun, și cale bătută!
PS: Ai greșit categoria.