| FaraNume00 a întrebat:

Buna TPU Daca sunt acuzata de furt Si imi trimite citatie SA Ma duc la tribunal poate SA Ma bage la puscarie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns pe larg la intrebarea cealalta.
Inainte de a ajunge la tribunal trebuie sa fie efectuata, in mod obligatoriu, urmarirea penala, in cadrul careia sa se dovedeasca cu probe temeinice ca ai furat iar tu poti sa aduci probe in apararea ta. Dupa terminarea urmaririi penale, daca din probe rezulta clar ca ai furat, procurorul iti va prezenta rechizitoriul si abia dupa aceea vei fi citata la judecatorie.
Ori tu nu spui nimic de cercetarea penala si atunci cum sa fii citata la tribunal?

| Sarcopt a răspuns:

Depinde de căt gravă e fapta şi depinde ce se decide la tribunal.

| duckermlocker a răspuns:

Nu are cum...asta daca chiar nu ai furatlaughing
in fine, tu prezinta-te la proces ca sa nu dai de banuit