| AnNéVidoff a întrebat:

Am intrat pe TOR si am ajuns cumva pe un site si erau poze cu fetite goale sau semidezbracate, chiar daca scria ca au 18 ani toate! crying
E de rau? :?
Tor ascunde ip si tin sa spun ca erau afisate pe pagina doar! sad
Am probleme cu legea?
Se considera tentativa chiar sibdaca este afisat online pe site? :? sad
Ajutooooor!
FUNDA+VOT!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man cine te pune sa mergi pe Deep Web?
Deep Web e un loc urat, am vazut copii spanzurati pe TOR (Deep Web).
Ai grija. Iti recomand sa nu mai intrii pe TOR ca nu-i de gluma...
Acuma ca ai intrat din greseala o data... iar ip-ul e ascuns... nu te astepta sa vina politia acasa la tine dar poate sa te puna pe o lista de suspecti, de fiecare data cand cauti pe google sau stiu eu ce ceva gen "cum faci o petarda", "cum ascunzi un corp mort" nu vine politia acasa dar te pune pe o lista de suspecti si te urmareste, iar daca vede ca o faci frecvent te viziteaza si daca sesizeaza ceva atunci ajungi la puscarie dar nu te speria ca nu se intampla nimic

17 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu te aresteaza nimeni daca s-a intamplat din greseala sa intri odata pe astfel de site-uri dar daca intri frecvent sa te astepti la o vizita a organelor abilitate.

| Radu284 a răspuns:

Daca esti pe TOR, si nu faci greseli tampite, gen sa ai flash activat, sa ai o versiune veche, etc. cum dracu sa fi tras la raspundere, daca nu te pot gasi?

WTF
Si inca ceva, nu mai posta public ce faci tu pe dark web.

| Wehrmacht a răspuns (pentru Radu284):

Te pot gasi.Nici macar nu stii daca nu ai fost victima a unui MITM inca de la inceput si asa ai ajuns sa ti se trimita un Tor fals.Ai nevoie sa-l verifici si toata treaba merge pe incredere.
Ma uit la astia care au raspuns si majoritatea habar n-au ce dracu'-i ala Tor si ce face.Nici macar infractiunea pe care a (n-a) comis-o nu o stie.E doar speriat.
Si te pot gasi daca vor sa te gaseasca.E de ajuns sa se vada ca folosesti Tor(ceva-mi spune ca daca il intreb de bridge nu stie ce sa zica) si sa isi spuna ca nu le convine.

| Radu284 a răspuns (pentru Wehrmacht):

MITM e destul de complicat, pentru ca torul se downloadeaza prin HTTPS. Deci ar trebui fie ca cineva sa aiba certificatul lor, fie sa ai sistemul deja compromis, ceea ce bineinteles ca iti distruge toata anonimitatea.

Nu prea vad cum ar putea sa te gaseasca prin TOR. Acum vreo 2 ani era un exploit de JS care putea sa iti trimita IPul real undeva. Dar din cate stiu eu, daca nu exista vreun zero day exploit, nu prea au cum sa te gaseasca.

Bineinteles, pentru cei paranoici, pot folosi ceva gen Tails sau Liberte, si atunci sunt aproape imposibil de gasit. Mai ales daca il ruleaza nativ, fara virtualizare. Singurul exploit la care ma pot gandi este un exploit de UEFI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit nu se intampla nimica poti sa intri si pe site-uri xxx ca nu patesti nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu.

| Raskolnikow a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu o sa intri la puscarie dar ala e un seit pentru adulti cred

| raresandrey a răspuns:

Ce vrajeala... vrea si el atentie crezi ca acolo se intra asa ca la desene animate?

| Wehrmacht a răspuns (pentru raresandrey):

Da,se intra foarte usor.Intri pe browser-ul Tor, bagi la URL link-ul si dai enter.La fel si pentru piata neagra cu droguri, arme...etc.Am fost si eu curios sa vad ce-i p-acolo.Am intrat mai usor decat intru pe TPU cu refresh-urile astea.

| Radu284 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Ca sa gasesti chestii super ilegale pe TOR, gen CP, trebuie fie sa ai linkul direct (cum dracu il ai, daca nu vrei sa cauti prostii?) sau sa te duci pe hidden wiki or something si sa cauti acolo explicit. Nu e ca si cum pornesti TOR si gata, se umple calculatorul de CP.

| AnNéVidoff explică:

Teoretic procurarea pentru sine include si stocare, nu?
Adica doar am ajuns pe un site dinacela si nu prea vreau ani grei de puscarie! sad

| AnNéVidoff explică:

Multumesc tuturor, astept si alte raspunsuri, iar daca nu primesc, funda in 10-15 minute! happy

| Raskolnikow a răspuns (pentru AnNéVidoff):

Nu esti pasibil de inchisoare dar trebuie sa ai grija si sa iti pui seitul respectiv la restrictii spam

| AnNéVidoff explică:

Mi-e sa nu se puna pedofilie sau tentativa, nu am chef de 3 ani de puscarie, abia intru a 9-a! crying(

| K0sti a răspuns (pentru AnNéVidoff):

Doar daca le distribui! In rest poti sa te uiti linistit la fetite goale!

| AnNéVidoff explică:

Ba da, intrii ca la desene, orweb+orbot, stergi cache si istoric periodic+schimbare adresa ip, cateva setari si asta este! happy
Ma cam speriasem cand am ajuns sa vad fetite de 6-7 ani murdare de! crying((((
Multumesc tuturor, sunt mai linistit acum, da-l incolo de tor! laughing)
Macar nu vine politia si am si o poveste faina! laughing))

| Monica_Andreea_2001 a răspuns:

Nu cred ca o sa ai probleme daca doar ai intrat pe site. Daca nu l-ai creat tu nu conteaza.Sunt virusi care spun ca tu ai incalcat legea doar ca sa descarci aplicatii.