| Anda357763 a întrebat:

Hei! Cine mă poate pune în temă cu sesiunea mai bine? Am mari emotii, fiind primul an. Cum se desfasoara examenul? In ce consta? Am auzit ca se da si oral... la cel oral spui ce ai invatat sau te intreaba profesorul? Cel pe hartie cuprinde toata materia? In general, sunt intrebari grele?
Cam cat tine examenul?
Sunt studenta la stiinte politice si inca nu s-au afisat examenele, de altfel, nu sunt toate programate.
Ce imi puteti spune despre restanta? Am intrat pe site si erau toate disciplinele afisate, langa ele scria restanta, iar pe a doua coloana erau niste sume.ce inseamna? Daca nu iei nici restantele, trebuie sa platesti?
Sorry daca unele intrebari nu sunt asa bune, dar chiar nu stiu.

3 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Hey, şi eu sunt student în anul 1, mă poți ajuta cu ceva? Când se termină vacanța de iarnă?

Aşa, legat de întrebarea ta, la mine la facultate ( Finanțe Bănci ) examenele se vor desfăşura între 22 ianuarie şi 1 februarie ( sau 12 februarie ).
În schimb vezi că se dă competențe la sport şi engleză, la aceste competențe se dau calificative ( la sport ) la engleză nu ştiu sigur. Competențele la sport şi engleză se dau între 15 - 21 ianuarie, la mine aşa e.

| Anda357763 explică (pentru Iunix):

Pe 7, eu așa știu.

| Iunix a răspuns (pentru Anda357763):

Aşa ştiam şi eu, am sperat că poate mă înşel.