| TheMafiotu98 a întrebat:

Am jucat tenis de picior in drum si ne-a dat Politia amenda, ce suma ar putea fi? Sunt la tara.
Funda!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum naiba îţi dă amendă şi nu şti suma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie in procesul-verbal. Nu l-ai citit?

| Florincrap a răspuns:

Oricat,dar nu mai putin de 160 lei (80 lei, daca e platita in 24 de ore).

| ToffyNR1 a răspuns:

Cum ai luat amenda daca nu stii suma? Verifica poate e doar un avertisment.

| TheMafiotu98 explică (pentru ToffyNR1):

Pai da, Lol, ne jucam, s-a oprit cu masina frumos, si ne-a cerut numele la fiecare, apoi ne-a spus ca vom primi amenda toti acasa. Din cauza asta nu stiu pretul, evenimentul a fost ieri pe la ora 7-8 seara.

| suntserios a răspuns (pentru TheMafiotu98):

Va prostit ce naiba, trebuia sa va faca procesul verbal pe loc, si pe ce motiv va amendat ma rog?

| TheMafiotu98 explică (pentru suntserios):

Pai niste fete proaste stateau la o poarta la o baba (idioata care bea) si tipau ascultau muzica, apoi mai pe urma s-au mai si luat in "gura" si baba s-a enevat si s-a dus la politie, dar n-a gasit pe nimeni, in timpul asta noi ne jucam tenis. Apoi a venit si ne-a luat numele alea, alea, pentru ca ne-am jucat in drum si am injurat baba, dar i-am spus ca fetele au injurat-o, apoi a spus ca ne da amenda doar pentru ca ne-am jucat in drum. Ne-a mai spus de vreo doua ori sa nu ne mai jucam, dar de cine-asculta.

| ToffyNR1 a răspuns (pentru TheMafiotu98):

Procesul verbal se face la fata locului cu constatare nu iti ia numele si pleaca sa iti trimita amenda la parinti de capul lor.V-a mintit doar ca sa nu va mai jucati in drum. Spre exemplu pe mine m-a luat la sectie din discoteca, beat fiind, ca am agresat verbal un fraier.Si mi-a dat amenda 50 de lei ca am baut fiind minor.Dar pana sa imi dea amenda m-a intrebat numele, datele a verificat sa nu fie false, mi-a luat amprentele, nu doar sa ma intrebe cum ma cheama si hai ca va trimitem noi amenda acasa.Asa puteai sa ii dai orice nume la un dusman ceva.Mare lucru!