| Burlacu_Daniel_1996 a întrebat:

Salut prieteni! am cumparat un telefon de pe eMAG si l-am primit stricat, a trecut perioada de 30 de zile in care aveam dreptu sa-l returnez. Telefonu a fost trimis la Depanero de 3 ori pana acum, eu vreau sa stiu daca imi pot primi banii inapoi si daca mi se va aproba. Daca ii amenint cu protectia consumatorului mi se va returna bani, raspundeti cineva va rog! Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Asa ar trebui. Daca nu se sperie, suna la protectia consumatorului si spune-le ce ti-au facut.

| WLMA a răspuns:

Încearcă să rezolvi pe cale amiabilă cu ei aducând în vorbă și posibilitatea contactării opc-ului.

| harim112 a răspuns:

Daca nu vor sa-ti dea bani inapoi macar zile sati schimbe telefonul cu unul la fel sau cu altul da sa se incadreze in pretul pe care l-ai platit happy