| Alexandru_Grigoras_1992 a întrebat:

Am lucrat la o fima aveam contract pe 4 ore munceam 16 ore si m-au dat afara si acum imi cer demisia si nu vor sa imi dea bani ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-i reclami la ITM si sa-i dai in judecata, daca ai dreptate si poti proba cele afirmate.

| Alexandru_Grigoras_1992 explică (pentru Ioandelasal):

Treaba e ca patronul are multe relatii si imi e frica ca nu ii face nimica si raman doar cu reclamatia facuta eu de data asta chiar vreau sa le fac rau si nu numai lor toti celor care muncesc 10, 12, 16ore si au pe cartea de munca 4 part time

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alexandru_Grigoras_1992):

Este decizia ta, tinand seama de situatie, eu ti-am spus caile legale.

| darrio2007 a răspuns:

Reclamatie la ITM.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ameninta-i ca te duci la ITM si o sa ai banii in 20 de min.