| Mihai_Florin_Cristian_1997 a întrebat:

Am nevoie de ajutor caci sunt speriat, eu m-am angajat de curand ca paznic si din cauza noilor restrictii intrarea in hipermaketuri se face cu purtarea mastilor, eu lucrez in Profi si nu am permis accesul nimanui fara masca asta fiind regula magazinului, dar aseara am fost urmarit de doua masini de tigani ca nu i-am lasat sa intre, am ajuns cu masina in fata portii si am oprit motorul, m-am uitat pe geam dupa cateva secunde si ca in filmele alea cu mafioti isi aprinde farurile si o pune pe avarii iar in interior nu se vedea nicio lumina, la scurt timp trece pe langa masina mea o duba neagra cu geamuri fumurii foarte incet, apoi se intoarce si pleaca, daca stiti ceva ce ma poate ajuta va orice ar fi bine venit, VA ROG AM NEVOIE URGENT DE AJUTOR

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca mai esti urmarit poti depune plangere penala pentru hartuire. Cauta sa retii numerele masinilor care te urmaresc, eventual sa le si fotografiezi.

| darrio2007 a răspuns:

Nu se incurcau ăia cu tine doar pentru atat. Doar daca ai avut vreun conflict mai grav cu ei.

| Simpatic a răspuns:

Posibil sa nu se intample nimic sau posibil sa iti faca rau eu inclin catre prima varianta dar tu trebuia sa fii mai vigilent si sa nu te duci direct acasa ci sa o iei pe niste rute ocolitoare cand te pirdeau din vedere te duceai acasa, in felul acela nu ar fi stiut unde stai sau unde iti parchezi masina.
Stiu ca ciorile astea nesimtite sunt razbunatoare, cand sunt singuri nu au niciun tupeu cand is in haita musca, eu nu ii suport si nu ii voi suporta nici mort.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti atent pe unde mergi si daca vezi ceva suspect anunti politia

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

112.

| Alverto a răspuns:

Vezi că la noapte o să intre în casă. Indienii europeni nu se joaca când cineva le perturba linistea

| Simpatic a răspuns (pentru Alverto):

Parca imi si pare rau ca nu au fost impuscati de Maresalul Antonescu, stiind atatea chestii pe care le fac tiganii din viata de zi cu zi.
Prosti sunt parlamentarii europei ca ei le-au dat grade, ei prin legile lor infecte ii lasa la cersit, le da posibilitatea sa faca orice, le da libestate enorma la niste inculti infractori.
Dar iata ca acum au drepturi mai multe decat cei cinstiti, de ce? pentru ca si in Parlamentul European sunt tigani pentru ca si Europa are tiganii lor si astia trebuiesc reprezentanti, facand legi care sa-i favorizeze pe nomazi favorizezi de fapt niste infractori!

Răspuns utilizator avertizat
| Popa482 a răspuns:

Depui o plângere la poliție și încerci să reții niste numere de înmatriculare ca să știi pe cine învinuiești.
Nu mi se pare normal ceea ce se întâmplă, tu doar ți-ai făcut treaba, nimic altceva...