| Mnicgrl a întrebat:

Am o intrebare, am depus o plangere la politie impotriva cuiva, pe 27 ianuarie, iar pe 2-3 am retras-o , dar mama mi-a gasit o foaie in casa si imi spune ca a fost sunata de la sectie tocmai acum de un prieten de familie de i-a spus.

Mama mi-a spus ca s-a dus la sectie, si ca a vazut plangerea , mi-a spus cuvant cu cuvant din ea, si din plangere si din cea retrasa , intrebarea mea este:

Au voie sa arate plangerea sau cea retrasa altor persone? Chiar daca e mama , am 21 de ani , iar dupa 2 luni se trezesc ei sa o arate.
Si mai nou , ia aratat si adresa unde stau , eu fiind certat cu mama si m-am trezit cu mare scandal la usa din cauza lor, au voie sau nu ?

3 răspunsuri:
| GiveMeYourPussy a răspuns:

Si inca odata trebuie sa ne bagam pla in politia romana straight face du-te la sectie si bagai in *** masii pe aia. Cand vei injura un gabor sa te gandesti ca te respect. si sa te gandesti ca ii faci si lui un bine ca asa se mai spala si el. *** politia romana

| darkacvilla a răspuns:

Salut,

Daca ea era cea incriminata ramane la latitudinea lor daca o arata sau nu, legal nu au voie! Cel mult sa-i spuna despre ea si despre ce se face invinuita. Daca nu are nici-o calitate in schema cu atat mai mult nu au voie sa o arate.

Spor,
Andrei

| Nepotu89 a răspuns:

Conform legislatiei in viguare daca mama ta este cea incriminata nu au voie sub nici o forma sa divulge datele tale cu caracter personal...iar plangerea ta daca ai fost sa o retragi, ei sunt obligati sa o mai pastreze dar fara sa o faca cunoscuta nimanui