| hdtmdb02 a întrebat:

Daca cineva a depus o plangere la politie impotriva mea si dupa cateva zile a retras-o eu o sa mai fiu chemat la politie pentru o interogare sau ceva?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa mai fii chemat.
Doar daca ai fost chemat anterior, pentru a te anunta ca s-a inceput urmarirea penala, vei primi ordonanta procurorului de clasare a dosarului.

| hdtmdb02 explică (pentru Ioandelasal):

Nu am mai fost chemat.
Ideea e in felul urmator. Am avut o neintelegere cu cineva si a depus plangerea respectiva. In cateva zile s-a rezolvat problema si a spus ca o retrage. Dupa nu am mai discutat cu el. Si acum am primit o invitatie la politie, ( nu scrie pentru ce motiv), si sunt nedumerit daca e pentru chestia respectiva sau altceva.
Acum se pune problema: a retras sau nu plangerea? (Vom afla in curand)
Daca dvs. spuneti ca nu poate fii pentru aia daca a retras plangerea atunci "stau cu morcovul in fund" ca oare pentru ce este. happy
Daca nu a retras o sa se rezolve deoarece deja am rezolvat peoblema cu el ameabil (am si dovada), nu stiu ce ar mai putea vrea.
Multumesc pentru raspuns! Toate cele bune!

| Ioandelasal a răspuns (pentru hdtmdb02):

Du-te si o sa afli pentru ce-ai fost chemat, daca nu scrie pe citatie.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de ce ai facut. Daca Politia se autosesizeaza te poate chema.