| bogdano123321 a întrebat:

Am o intrebare daca plec in Italia si am buletinde 14 ani pot pleca cu fratele meu de 18 ani fara procura parintilor? dau funda si multumesc cine stie.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti pleca fara acordul parintilor, respectiv o declaratie notariala autentica, prin care isi dau acordul sa pleci si indica drept insotitor major pe fratele tau. El trebuie sa aiba certificat de cazier judiciar.

| pwp a răspuns:

N-ai cum..doar daca fratele tau iti e tutore legal, si nu cred asta.Ai nevoie de procura de la ambii parinti + un fel de procura de la sofer.

| chioscuta a răspuns:

Din cate stiu sunt destul de multe formalitati si destule drumuri de batut.